Време: Променливо до 8 степени

Охрид, 12. декември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините локално со слаб снег. Максималната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Времето утре ќе биде умерено до значително облачно со умерен јужен ветер. Кон крајот на денот ќе има врнежи од дожд, на планините од снег.Во сабота, претежно ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Македонија денеска ќе преовладува умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините со снег. Температурата ќе се движи од 0 до 10 степени. ...
| | веќе видена | слични

Умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините локално со слаб снег. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 10 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што можете да забележите огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 356 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 87 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 60 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 302 | | | веќе видена

Експерименталната вакцина за коронавирус, изработена заеднички од американскиот фармацевтски гигант „Пфајзер“ и германската компанија „Био-ен-Тек“, се ...
сите 129 | | | веќе видена

Бигорскиот манастир, македонското светилиште, дбележа 1000 години од основањето со централна прослава. „Бигорски е нашиот победник над времето и над вековите, ...
сите 137 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Променливо до 8 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: