Уставен ја отфрли иницијативата со која се спори законот за амнестија за 27 април

 Подносител на оваа иницијатива е екс директорот на БЈБ  Митко Чавков, осуден на 18 години затвор за „крвавиот четврток“. Уставните судии заклучија дека Судот ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд ја прифатил иницијативата за оценување на уставноста за Законот за јазици објави проф.Димитар Апасиев на Фејсбук. Левица смета дека Законот е ...
| | веќе видена | слични

Откако Венецијанската комисија се изјасни негативно за Законот за јазици, како да почна да се буди и Уставниот суд. Судот завчера ја прифати иницијативата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Конечно се огласи и Венецијанската комисија со негативна оценка по таканаречениот Закон за јазици, со забелешка дека истиот треба да се ревидира и уште еднаш ...
| | веќе видена | слични

Димитар Апасиев на Фејсбук објави дека Уставниот суд ја прифатил иницијативата за оценување на уставноста за Законот за јазици. Во образложението на судот се ...
| | веќе видена | слични

Законот за двојазичност е контра-кохезивен и претставува експанзионистички изблик на албанскиот национал-шовинизам Конечно се огласи и Венецијанската комисија ...
| | веќе видена | слични

 -Левица, како и претходно, предупредува дека Венецијанската комисија или било кој друг ентитет надвор од Македонија, ниту приближно не може да ги знае ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ништо не може да не демотивира во правната битка со ДРЖАВЕН АПАРАТ, времено КИДНАПИРАН ОД ПОЛИТИЧКО – КРИМИНАЛНИ СТРУКТУРИ во власта, помогнати за среќа од мал ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За Уставниот суд и Иницијативата за испитување на уставноста на Законот за амнестија, се огласи Митко Чавков. Неговиот Фејсбук статус гласи: Почитувани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 337 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1. Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2. Генералниот ...
сите 236 | | | веќе видена

Европското ракометно првенство влегува во втора фаза. Денеска започнуваат решавачките пресметки за местата на што водат до распределбата на медали. ...
сите 148 | | | веќе видена

Раководните структури на Барселона за првпат после 17 години отпушија еден тренер кој го водеше првиот тим, а одлуката беше доста неочекувана ако се знае дека ...
сите 150 | | | веќе видена

Техничкиот министер Наќе Чулев на својот фејсбук профил и се обрати на неговата заменичка Славјанка Петровска велејќи дека е дојдено времето кога ќе се направи ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уставен ја отфрли иницијативата со која се спори законот за амнестија за 27 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: