Ван Дајк го понижи Роналдо


4 копии

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос предложи воведување посебна „Златна топка“ само за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо и напаѓачот на Барселона, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос има предлог да има две „Златни топки“, за едната да се борат Роналдо и Меси, а за другата сите останати. Роналдо и Меси ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси ја освои рекордната шеста Златна топка која ја додели „Франс Фудбал“ минатата недела. Меси е првиот фудбалер во историјата кој освои шест Златни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лионел Меси минатиот понеделник по шести пат во својата кариера ја доби „Златната топка“ и беше прогласен за најдобар играч во светот на свечената церемонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Весникот „АБЦ“ известува дека Португалецот им се доверил на своите најблиски во приватниот живот околу тоа што мисли за одлуката да го напушти Реал Мадрид и да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Очигледно сите апели и препораки за носење заштитни маски се залудни, зашто бројот на напишани казни за шетање без заштита расте од ден на ден, и тоа еднакво ...
сите 464 | | | веќе видена

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 306 | | | веќе видена

Со автомобили низ улиците на Скопје па се до Штип се одвива протетсот на ВМРО-ДПМНЕ денеска. Од партијата соопштија дека ова е протест против мафијата за ...
сите 134 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ван Дајк го понижи Роналдо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: