Мас против Макрон: ЕУ без Западниот Балкан е „недовршена“


9 копии

Холандија не е против проширувањето на ЕУ и смета дека Северна Македонија е блиску до започнување на преговорите за членство, но оти Албанија се уште не е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Западен Балкан мора да биде цврсто врзан за Европската Унија, порача Жосеп Борел. Како прв човек кој ќе раководи со надворешната политика на ЕУ во наредните 5 ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Холандија, Марк Руте порача дека неговата земја не е против проширувањето на Европската унија. Сепак, според холандскиот премиер, Албанија ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Холандија, Maрк Руте се залага за раздвојување на пакетот со Албанија, вракајки се на основниот принцип на Унијата, секоја земја кандидат да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, надоврзувајќи се на ставот дека Македонија нема проблем со нова (француска) методологија на преговори за пристап во ЕУ која ќе ...
| | веќе видена | слични

Холандија не се спротивставува на проширувањето на ЕУ, рече премиерот на Холандија, Марк Руте, кој верува дека Албанија во моментот не е подготвена да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мал контингент македонските војници ќе земат учество во француските мировни мисии во Африка, соопшти шефот на државата Стево Пендаровски во интервју за Зидојче ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 258 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната ...
сите 193 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

На новинарското прашање „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мас против Макрон: ЕУ без Западниот Балкан е „недовршена“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: