Русија ги повика САД да го продолжат нуклеарниот договор

2 копии

Укинувањето на пристапот на Русија кон меѓународната банкарска мрежа за платни трансакции СВИФТ, практично би значело објавување војна, предупреди рускиот ...
| | веќе видена | слични

Рускиот премиер Дмитриј Медведев порача дека Русија сериозно ќе го сфати “нуклеарното” сценарио според кое функционери на Белата куќа предвидуваат исклучување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија е подготвена до крајот на декември да го продолжи Новиот СТАРТ договор за конрола на нуклеарно оружје без дополнителни услови и дополнителни разговори, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес усвои резолуција во која се изјаснува против враќањето на Русија во Г-7. Резолуцијата е усвоена со 339 гласови ...
| | веќе видена | слични

Независните новинари и блогери може да бидат означени како стански агенти во Русија, благодарение на новите амандмани на медиумскиот закон. Таа ознака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 451 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 201 | | | веќе видена

Глумицата Кристи Свонсон застана во одбрана на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп, по најавите за дигитално отстранување на неговиот лик од ...
сите 376 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Овој јануари има врнежи од дожд над просекот, велат од секторот хидрологија во Управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму објаснуваат дека иако планинските, ...
сите 70 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија ги повика САД да го продолжат нуклеарниот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: