Се обезбедуваат средства за пречистителна станица за отпадни води од Скопје

Tретманот на отпадните води од градот Скопје ќе биде трајно решен со изградба на пречистителна станица, со што ќе се намали загадувањето на реката Вардар и ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на акцијата за пошумување под мотото „Засади топола и врба и сочувај ги крајречните шуми долж Реката Брегалница – 2019“ во организација на Македонско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во близина на селото Софилари кај Штип, непосредно крај реката Брегалница денеска треба да бидат засадени 1500 садници со врба и топола со цел подобрување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЈП Водовод и Канализација – Скопје, претпријатие со основна дејност собирање, обработка и снабдување со чиста и квалитетна вода за пиење како и отстранување на ...
| | веќе видена | слични

Нацрт верзиите на пакет закони од областа на животната средина се достапни на веб страницата на Министерството за животна средина и просторно планирање. Со цел ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар на Министерството за животна средина и просторно планирање Ана Петровска учествува на Tретата конференција на земјите членки на Минамата ...
| | веќе видена | слични

Минамата конвенцијата предвидува обврски за нејзините членки со цел намалување на антропогените емисии и испуштање на жива и живини соединенија во животната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 451 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 201 | | | веќе видена

Македонските одбојкари кои пред два дена повторно обезбедија пласман на Европско првенство, ќе добија премија во висина од 20.000 евра. „Уште пред турнирот во ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Овој јануари има врнежи од дожд над просекот, велат од секторот хидрологија во Управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму објаснуваат дека иако планинските, ...
сите 70 | | | веќе видена

До овој викенд вакцинирани се околу 46 000 граѓани во Хрватска, а 80 од нив имаат претежно лесни несакани ефекти, изјави Алемка Маркотиќ, директорка на ...
сите 392 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се обезбедуваат средства за пречистителна станица за отпадни води од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: