Јавноста бара одговорност за негователката, последиците од насилството видливи по телото на двегодишното дете


Видливи повреди на лицето и вратот има 2г. детенце кое беше тепано од жената задолжена да го чува. Роднина објави фотографија на која се гледаат модринки и ...
| | веќе видена | слични

Уште еден случај на психофизичко малтретирање деца од страна на дадилка. По преглед на видео записи од безбедносни камери во домот, 33-годишна мајка открила ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 29 ноември 2019 (МИА) – Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против дадилка ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага за негователка која е осомничена за запуштање и малтретирање на две деца од три години. ОЈО констатира дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 150 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавноста бара одговорност за негователката, последиците од насилството видливи по телото на двегодишното дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: