ЗА ХРАНА, СОКОВИ И ЧОКОЛАДИ - кои се „иноватори“ зеле државни пари


Компании за производство на вода и пијалоци, текстил, услуги, прехранбени и фирми за кетеринг, за мебел, но и многу физички лица, годинава зеле државни пари од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје, 28 ноември 2019 (МИА) – Фокусот на Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) следната година ќе биде во дигиталната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, одржа прес-конференција за буџетот за 2020 година, при што кажа дека фокусот на ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение интегралниот говор на министерот: Предлог буџетот на Министерството за информатичко општество и администрација и оваа година го претставуваме ...
| | веќе видена | слични

Повеќе не е тајна кој колку троши пари од државата каса. На интернет страницата Отворени финансии, која од 5 ноември е достапна за сите граѓани во државата, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Над 26 милиони евра добиле националните телевизии во земјава во периодот од 2010 до 2017 година од поранешната Влада на ВМРО-ДПМНЕ, а 95 отсто од оваа сума ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од Никола Груевски, им дала 25 милиони на телевизиите „Сител“, „Канал 5“ и „Алфа ТВ“, во периодот од 2010 до 2017 година, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Конечно сега знаеме колку чинела десетгодишната симбиоза меѓу тогашните властодршци и сопствениците на најголемите телевизии. Три телевизии со години биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 596 | | | веќе видена

Орце Камчев кој денеска во улога на сведок даваше исказ во Кривичниот суд, каде продолжи судењето за случајот „Рекет“, како што рече, уште во август дознал ...
сите 500 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 69 | | | веќе видена

Владата веќе конкретно даде одговор на сите седум точки од организаторите на „Марш за чист воздух“, што тие ги поставија минатиот петок на протест како услов ...
сите 104 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 143 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 240 | | | веќе видена

„Лионел Меси нема да замине во пензија наскоро“, вели легендата на Барселона Ривалдо, но тој може да биде во искушение да побара нов предизвик далеку од „Камп ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА ХРАНА, СОКОВИ И ЧОКОЛАДИ - кои се „иноватори“ зеле државни пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: