Министерскиот совет ЕУ- Западен Балкан за миграцијата- потребна е посилна соработка


Единствена реална и разумна иднина на државите од Западен Балкан е европската бидејќи тие и природно се дел од Европа. Европските лидери треба да ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сојузниот министер за внатрешни работи, градежништво и татковина Хорст Зеехофер и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вчера во Берлин потпишаа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и неговиот германски колега Хорст Зехофер, денеска во Берлин потпишаа билатерален меѓувладин Договор за ...
| | веќе видена | слични

Со тој договор се поставуваат фундаменталните принципи за натамошно продлабочување на меѓусебната соработка во сите сфери од безбедноста. Како што соопшти МВР, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во Берлин, Сојузна Република Германија, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, заедно со неговиот домаќин, германскиот сојузен министер за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Aргентина наследник на Диего Армандо Марадона гледа во Лионел Меси кој припаѓа на друга генерација. Меси и Марадона немаа прилика да играат заедно официјален ...
сите 293 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 192 | | | веќе видена

Дали само индиции или цврсти докази на Хаг ќе бидат доволни за политичка одговорност Какви предизвици за поединци во државниот врв, за партијата од која ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерскиот совет ЕУ- Западен Балкан за миграцијата- потребна е посилна соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: