79 годишник паднал од трактор и тешко се повредил

2 копии
15 копии
2 копии

Членови на навивачката група Комити биле лишени од слобода откако со тврди предмети фрлале кон полициски службеници. „На 24.11.2019 околу 15.20 часот на ...
| | веќе видена | слични

Група членови кои биле дел од навивачка група вчера биле приведени во Скопје. Според МВР тие предизвикале инцидент и околу 15 часот фрлале со тврди предмети ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата вчера привела девет лица кои биле дел од навивачка група составена од околу 25 луѓе.Од нив пет се на возраст од 18 до 22 години, додека останатите ...
| | веќе видена | слични

Човечки череп, коски и делови од облека биле пронајдени вчера во атарот на Богданци.Според полицијата пронајдената облека соодветствувала со таа што ја носел ...
| | веќе видена | слични

Во неделата рано попладнето скопската полиција привела девет лица, меѓу кои четворица се малолетници, кои како дел од поголема навивачка група фрлала со тврди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 255 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

79 годишник паднал од трактор и тешко се повредил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: