Освен пред полни трибини Австрија и Македонија ќе играат и пред скаути на големи клубови


Вечерва од 20:45 часот Македонија на гостински терен ќе игра против Австрија. На Австријците им е потребен само бод во преостанатите два натпревари со нас и со ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на македонската репрезентација смета дека загубените бодови на гости кај Израел и Словенија се клучни за неуспехот фудбалската репрезентација да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Некогашниот офанзивен играч за врска на германски Вердер во чии редови ги полнеше мрежите на германските бундеслигаши, Андреас Херцог, најверојатно во Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 510 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
сите 622 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 146 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 176 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Освен пред полни трибини Австрија и Македонија ќе играат и пред скаути на големи клубови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: