Повеќе вести како оваа (25)

Вечерва од 20:45 часот Македонија на гостински терен ќе игра против Австрија. На Австријците им е потребен само бод во преостанатите два натпревари со нас и со ...
сите 55 | | | веќе видена

Вечерва од 20:45 часот Македонија на гостински терен ќе игра против Австрија. На Австријците им е потребен само бод во преостанатите два натпревари со нас и со ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Како што информираат од Австриската фудбалска федерација, скаути на десеттина европски клубови испратиле официјален допис со ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Македонските репрезентативци пристигнаа во Виена, по двочасовен лет од Скопје, пред утрешниот претпоследен натпревар од ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Без сомнение македонските репрезентативци ќе имаат одлична поддршка од трибините на „Ернст Хапел“ во Виена во квалификацискиот ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Австрија е во фудбалска еуфорија. Тоа е и сосема очекувано ако се знае дека вечерва австриските фанови очекуваат да го ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Австријците си прават виенски бал. Со звуците на „Радецки марш“ прекрасна најава на почетокот на мечот на „Ернст Хапел“. ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Австријците се подготвуваат за славје и пласман на ЕП 2020, ама и Македонија ќе има поддршка на „Ернст Хапел“ во Виена. ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Македонија синоќа го одржа официјалниот тренинг на ”Ернст Хапел” стадионот во Виена каде вечерва од 20:45 часот игра против Австрија во ...
| | веќе видена | слични

Иако во своите мечеви влегоа како фаворити за запечатување на пласманот на Светското првенство во Русија во 2018, Србија загуби од Австрија, а Хрватска ремизираше со Финска за комплицирање на ситуацијата во нивните квалификациски групи. „Орлите“ не успеаја од Виена да полетаат за Русија, откако Австрија се врати од негатива за импресивна победа. Србија водеше со 0:1 со голот на Миливоевиќ, но Австријците направија пресвт за 2:1 со головите на Бургшталер и Арнаутовиќ. Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Немања Матиќ во 84. израмни за Србија, пред Шауб во 90. минута да ја потврди победата и да разочара 20-тина илјади гостински навивачи на „Ернст Хапел“. Србија, уште е прва во својата група со 18 поени, еден повеќе од Велс и два пред Република Ирска. Во последниот квалификациски меч, Србите играат со Грузија на домашен терен, а Велс и Ирска имаат меѓусебен дуел за бараж или директен пласман.
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Македонија го одржа официјалниот тренинг на „Ернст Хапел” стадионот во Виена каде утре од 20:45 часот играме против Австрија во натпревар ...
| | веќе видена | слични

– Репрезентацијата на Македонија го одржа официјалниот тренинг на „Ернст Хапел” стадионот во Виена каде утре од 20:45 часот играме против Австрија во натпревар ...
| | веќе видена | слични

Во предпоследното коло од Групата Г во квалификациите за пласман на ЕУРО 2020, Македонија гостува кај Австрија. Поразот од Австрија со 1:4 во Скопје беше еден ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската селекција на Македонија вечерва во 20:45 часот ќе ги одмери силите со фаворизираната Австрија во рамки од деветтото коло во квалификациите за ЕП ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Австрија и Полска ги освоија првите бодови во историјата на еден завршен турнир на ЕП, откако на стадионот "Ернст Хапел" во Виена одиграа нерешено 1:1.

Полска водеше до 93-та минута, кога најискусниот фудбалер на Австрија, Иваца Вастич, од пенал донесе бод на својата репрезентација. По ремито двете селекции ги сведоа на теорија шансите за пласман меѓу осумте најдобри.

Во вечерашниот натпревар Полска поведе преку Гуереиро во 30-та минута. Со голот во судиското продолжение од белата точка, Австрија изедначи и со тоа ги задржа теоретските шанси за пласман во четвртфиналето, но во последното коло ќе мора да ја совлада репрезентацијата на Германија, со што поголема гол разлика.

И Полска не е без шанси, но и тие ќе мора да ја победат Хрватска, па со по четири бода да се најдат на втората позиција со Австрија и гол разликата да го реши патникот во следната фаза. Се друго освен победа во следното коло, двете репрезентации ќе ги чини збогување од шампионатот. ...
| | веќе видена | слични

Австрија подготвува спектакл за дуелот со Македонија на 16 ноември на стадионот „Ернст Хапел“ во Виена, а очекуваат полн капацитет и 50 илјади гледачи, со кои ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот македонски судија Александар Ставрев ќе го суди квалификацискиот натпревар за Европското првенство 2016 година меѓу Австрија и Молдавија, што ќе се игра на 5.септември на стадионот „Ернст Хапел“ во Виена. На Ставрев ќе му помагаат Марјан Кировски и Дејан Костадинов, а четврти судија ќе биде Никола Караколев. Судии зад головите ќе бидат Димитар Мечкаровски и Дејан Јакимовски.
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Македонската репрезентација загуби на гостувањето против Австрија на „Ернст Хапел“ стадионот во Виена во претпоследниот ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...