Малиот “Шенген” ги решава или ги заплеткува големите проблеми?


2 копии

Претседателот Стево Пендаровски, кој се наоѓа во официјалната посета на Србија, денеска во Нови Сад ќе учествува на 4. Регионален младински форум. Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски , после легендарната „љубави“ реченица, на денешниот прес во Белград, изгледа заборави дека разбира Српски. По свечениот прием пред ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кога на заедничката прес конференција меѓу Александар Вучиќ и Стево Пендаровски, денеска во Белград, требаше да се обрати српскиот претседател, „северниот“ ...
| | веќе видена | слични

Му реков на Заев дека нема да има преговори, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. „Кој и да каже нешто друго би ве излажал. Зборував со Заев во Нови ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, кој е во официјална посета на Република Србија, денеска во Белград присуствуваше на средбата ...
| | веќе видена | слични

Со високи воени и државни почести денеска претседателот Стево Пендаровски беше пречекан во Србија, од својот српски колега, Александар Вучич, по што двајцата ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за продлабочување на надворешно трговската размена при што беше оценето дека постои голем потенцијал за интензивирање на соработката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 190 | | | веќе видена

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 261 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има законска обврска да им обезбеди право на полагање државна матура на учениците, посебно на оние кои сакаат да ...
сите 248 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 90 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малиот “Шенген” ги решава или ги заплеткува големите проблеми?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: