Најмалку 17 лица се повредени во експлозии во складиште за оружје во Турција

Најмалку 17 лица се повредени во две експлозии во складиште за оружје во југоисточниот дел на Турција. Двете експлозии одекнале доцна синоќа во складиштето на ...
| | веќе видена | слични

Во екслозија во фабрика за пиротехнички средства во Италија загинаа најмалку четири лица. Несреќата се случи во фабриката „Позо ди Џото“ во близина на Месина. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Најмалку четири лица загинаа во експлозија во фабрика за пиротехничка опрема на италијанскиот остров Сицилија. Експлозијата се случила во фабриката за ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 15 рудари загинаа, а деветмина се повредени при екслпозија на гас во рудник за јаглен на северот на Кина.Екслпозијата се случича вчера попладне по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 181 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 411 | | | веќе видена

Изминативе денови владините партнери СДСМ и ДУИ излегоа со различно толкување за препораките на Венецијанската комисија за Законот за јазиците, иако ...
сите 170 | | | веќе видена

 На почетокот на новиот милениум, Далај Лама објавил осумнаесет правила за просперитетен и среќен живот, што сите луѓе со добра волја, без оглед на религијата ...
сите 130 | | | веќе видена

Времето ќе биде претежно сончево со локална облачност и со услови за појава на утринска магла по котлините. Потоа ќе преовладува променливо и врнежливо време, ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 17 лица се повредени во експлозии во складиште за оружје во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: