Кина: Жртви во експлозија во рудник

6 копии

Останато

Десетици изјави на македонските политичари поврзани со проблемот со Бугарија наведуваат на тоа дека подобар исход во разговорите официјално Скопје очекува по ...
сите 327 | | | веќе видена

Александар Даштевски, новиот претседател на Државната изборна комисија, денеска со новиот состав пред медиумите рече дека ќе започне постапката за набавка на ...
сите 408 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
сите 289 | | | веќе видена

Шведската ракометна репрезентација убедливо го доби натпреварот против нашата репрезентација на Светското првенство. Иако не се комплетни, бидејќи голем број ...
сите 372 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 177 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 104 | | | веќе видена

Независната угостителска комора е незадоволна и покрај тоа што министерот Венко Филипче најави дека од 21 јануари се враќа претходното работно време за оваа ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина: Жртви во експлозија во рудник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: