Риека прими петарда од Динамо и избрка тројца играчи, уште еден виси

Риека доживеа голем дебакл, а по поразот од Динамо Загреб со 0:5 спортскиот директор на клубот чиј член е и нашиот репрезентативец Дарко Велковски избрка ...
| | веќе видена | слични

Се враќаат возбудувањата во Серија А, а една од најинтересните пресметки во 13. коло дефинитивно ќе биде онаа меѓу Аталанта и Јувентус. Аталанта е тим кој ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми успешно ги надминува проблемите со повредата и ќе биде подготвен за најважните два натпревари на Динамо Загреб оваа ...
| | веќе видена | слични

Тој беше еден од недопирливите на Маурицио Сари, вториот најактивен во групата играчи на „Бјанконерите“, по Леонардо Бонучи. Бразилецот играше повеќе од Пјаниќ ...
| | веќе видена | слични

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, изјави дека во следните неколку дена би можел точно да каже кога ќе пристигнат кинеските и руските вакцини во земјата. ...
сите 471 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Риека прими петарда од Динамо и избрка тројца играчи, уште еден виси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: