Никако да заздрави: Динамо без Адеми против Хајдук и Аталанта


Во Украина повторно владее расизам на фудбалските натпревари, а сега на удар од „навивачите“ на трибините се најде и Бразилецот Тајсон кој ги брани боите на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми успешно ги надминува проблемите со повредата и ќе биде подготвен за најважните два натпревари на Динамо Загреб оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ на прашањето поврзано со законот за изградба на нов клинички центар, посочи дека ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи ваков ...
сите 307 | | | веќе видена

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
сите 387 | | | веќе видена

Во ситуација кога е загрозен највисокиот општествен интерес – народното здравје, на државата ѝ стојат на располагање мерки на принуда, вели епидемиологот ...
сите 291 | | | веќе видена

Неопходна е широка влада за национален спас оценуваат дел од аналитичарите откако деновиве ова прашање стана особено актуелно по пределогот на премиерот Заев. ...
сите 150 | | | веќе видена

Венко Филипче да одговори дали неговиот дедо д-р. Јорданчо Савески бил во Занзибар со заболените од африканскиот сој на КОВИД 19 и дали после тоа отишол во ...
сите 304 | | | веќе видена

Во денешното гостување во Телевизија 24 поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски истакна дека оваа Влада е политички и кадровски истрошена, министри ...
сите 112 | | | веќе видена

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никако да заздрави: Динамо без Адеми против Хајдук и Аталанта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: