Заев: 3.000 денари месечно за сите млади во производна дејност


2 копии

Потпретседателката Мила Царовска ги продолжи средбите со граѓаните и различни целни групи. Денеска, на средба со нашите сограѓани Роми, од населбата Ѓорче ...
| | веќе видена | слични

-Со социјалната реформа обезбедуваме повеќе пари за граѓаните, го враќаме достоинството и го креваме животниот стандрд. Социјланата помош ја зголемивме за над ...
| | веќе видена | слични

Според партиското соопштение, денеска, на средба со нашите сограѓани Роми, од населбата Ѓорче Петров,  Царовска порача дека реформите што ги реализираше СДСМ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата усвои Закон за лицата нерегистрирани во матичната книга на родени и истиот се очекува наскоро да го изгласа и Собранието, истакна министерката за труд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска имаше воведно обраќање на Националната конференција „Проценка на напредокот на Македонија во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска денеска беше во посета на Шуто Оризари, кадешто се сретна со граѓаните и дискутирааа за актуелните реформи и случувања ...
| | веќе видена | слични

„Нашите граѓани веќе ги чуствуваат придобивките од социјалната реформа и земаат во просек за 300% зголемена помош. Во споредба со претходниот систем, дури 20 ...
| | веќе видена | слични

Околу 700 лица, од кои повеќето деца, немаат извод од Матичната книга на родените и не се запишани никаде во системот, а со тоа немаат никакви социјални и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На снимките се слуша како тој бара контакт со Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев и вели дека ако не се заврши работата, „ќе крварат сите“. „Ако треба крв, ...
сите 673 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 512 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 173 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 101 | | | веќе видена

„СДСМ и министерот за внатрешни Спасовски се вплеткаа во сопствената мрежа и лицемерие.Вчера министерот за внатрешни Оливер Спасовски изјави дека влегол во ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: 3.000 денари месечно за сите млади во производна дејност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: