УХМР со најава: Ќе се спасиме ли од дождот

Сончево со умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми, а во крајните југоисточни делови ќе има услови за локален дожд, е прогнозата на УХМР за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Охрид, 20. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Maксималната температура во Охрид ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска ...
сите 451 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Полицијата на Нов Зеланд денеска соопшти дека уште две лица починале од здобиените повреди при ерупцијата на вулканот на Белиот Остров, со што бројот на жртви ...
сите 97 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Нема да биде претерано ако се каже и дека партијата ни го контролира животот и кариерата. Дава сѐ, и зема сѐ. Партијата е државата! Дали е ова нормално? Дали е ...
сите 135 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР со најава: Ќе се спасиме ли од дождот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: