Димитров: Холандскиот сенат го ратификува Протоколот за НАТО


9 копии

Париз, 18. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Националното Собрание на Франција в четврток ќе расправа за Предлог-законот за ратификација на Протоколот за членство на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, најави дека во јануари Македонија ќе стане полноправна членка на НАТО. На партиската трибина во Велес, премиерот информираше дека во ...
| | веќе видена | слични

Долниот дом на францускиот Парламент се очекува по расправата да го ратификува Протоколот, откако претходно на 17 октомври тоа го стори Сенатот. По француската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјава ќе стане членка на НАТО до крајот на јануари, кажа синоќа премиерот Зоран Заев, на партиската трибина „На прав пат“, на СДСМ во Велес. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични

Уште Шпанија и Франција останаа земји кои треба да го ратификуваат протоколот за членство на Македонија во НАТО. Премиерот во заминување Заев синоќа на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека не би сакал предвреме да зборува дали Собранието би се состанало повторно по распуштањето доколку Шпанија ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за техника, вели тој, и не е политичко прашање или проблем. -Можеме, предлагам да не навлегуваме во понатамошни правни експликации кој е поголем ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Националното собрание на Франција на 21 овој месец ќе расправа и најверојатно ќе го усвои Предлог-законот за ратификација на протоколот за членството на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 182 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 411 | | | веќе видена

Изминативе денови владините партнери СДСМ и ДУИ излегоа со различно толкување за препораките на Венецијанската комисија за Законот за јазиците, иако ...
сите 170 | | | веќе видена

 На почетокот на новиот милениум, Далај Лама објавил осумнаесет правила за просперитетен и среќен живот, што сите луѓе со добра волја, без оглед на религијата ...
сите 130 | | | веќе видена

Времето ќе биде претежно сончево со локална облачност и со услови за појава на утринска магла по котлините. Потоа ќе преовладува променливо и врнежливо време, ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Холандскиот сенат го ратификува Протоколот за НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: