Герила-акција за Расадник: Дрвјата родија згради

3 копии

Станува збор за невидена апокалипса. Бројот на инсекти рапидно се намалува и 41 отсто од видовите инсекти се соочуваат со изумирање, предупредуваат научниците. ...
| | веќе видена | слични

„Во тек е, слободно може да кажеме, незабележителна “инсект апокалипса“ која би можела да го погоди животот на Земјата“ - предупредиле експертите. Големата ...
| | веќе видена | слични

Герила акција спроведоа урбани уметници во општината Кисела Вода во реонот на Расадник откако локалната самоуправа согласно новиот ДУП предвидува изградба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Ќе ги почитуваме препораките на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците преку создавање капацитети, со цел имплементирањето на двојазичноста ...
сите 213 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 379 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн истакна дека има прашања кои мора да бидат поставени и одговорени по ерупцијата на вулканот на Белиот остров, што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Герила-акција за Расадник: Дрвјата родија згради

Од:
До кого (е-маил):
Порака: