Како треба да се менуваат даноците?


2 копии

Владата треба да го почитува мислењето на Меѓународниот монетарен фонд, но не треба слепо да ги слуша нивните совети, сметааст дел од бизнисмените кои ги ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот монетарен фонд излезе со низа критики за неколку владини чекори на македонската Влада во врска со буџетот и економијата. Стопирањето на ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот Монетарен Фонд во понеделникот излезе со соопштение во врска со извршената мисија и разговори за економската состојба во Македонија, и притоа се ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на минималната плата, платите во администрацијата и пензиите, како и враќањето на рамниот данок можат да ги поткопаат придобивките кое претходно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стопирањето на прогресивниот данок, зголемувањето на платите на администртивците и на минималната плата, но и повисоките пензии ќе ги поткопаат придобивките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниски капитални инвестиции, чести измени на Законите и даночните решенија, непотребна мерка МОЈ ДДВ .... се само дел од критиките на ММФ Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Во последните години властите повторно го оживеаја моментумот на реформи. Економијата влезе во период на солиден раст и стабилност по долготрајната политичка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за МИА од кабинетот на претседателот и ...
сите 524 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

По големите регистрирани бројки на заболени со Ковид-19, во последниот период полека се стабилизира состојбата со епидемијата во земјава, за што е показател ...
сите 455 | | | веќе видена

Тој во изјава за Канал 5 појаснува дека напредокот што е направен на вчерашната средба на никаков начин не ја засега употребата на придавката македонски за ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 117 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како треба да се менуваат даноците?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: