За себе тврдат дека се очите и ушите на полицијата, а кои се всушност?


3 копии

МИА Дојче Веле Заштитници или насилници? – Акциите на таканаречените „цивилни чувари“ во Германија ги загрижуваат и политичарите и полицијата. Но, законските ...
| | веќе видена | слични

Британската служба за безбедност МИ5 со децении нелегално им дозволува на своите агенти да вршат сериозни злосторства, вклучително и убиство, киднапирање и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Откако ги повика нашите граѓани притворени во логорите на сириските бегалци и нивните семејства, Министерството за внатрешни работи соопшти дека се фокусирани ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
7 копии
2 копии

Холандија е должна активно да се обиде да ги врати децата на холандски жени кои пристапиле во Исламска држава во Сирија, пресуди денес судот во Хаг, а пренесе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 389 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот во заминување побара од партиите од власта и од опозицијата да ги поддржат змените во Изборниот законик за да да имаме рамноправна и демократска ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 126 | | | веќе видена

Употребата на мајчиниот јазик е право дадено од Господ, вели Артан Груби од ДУИ, кој смета дека воопшто не треба да се дискутира за Законот за употреба на ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За себе тврдат дека се очите и ушите на полицијата, а кои се всушност?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: