ВМРО – ДПМНЕ : Никој не знае какви последици ќе остави хаваријата во „Охис“ по здравјето на граѓаните


4 копии

Во текот на вчерашниот ден беше невозможно да се дише во Кисела Вода, Лисиче и делови од Аеродром.Никој не знае какви последици ќе остави хаваријата во „Охис“ ...
| | веќе видена | слични

По 2 часа дебата и политички препирања, Советот на општина Гостивар на денешната седница едногласно ја усвои Развојната програма за 2020-та година. Програмата, ...
| | веќе видена | слични

Општина Кисела Вода на денешната седница одби да се стави на дневен ред предлогот за „Хаваријата во Охис“ и ДУПОТ на општината со кои се предвидува ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Советот на Општина Кавадарци на денешната седница едногласно донесе одлука за поддршка на елаборатот за основање државно средно музичко училиште. На седницата, ...
| | веќе видена | слични

Со дел од Советниците остваривме средба со граѓаните на Пинтија. Загриженоста на граѓаните од испуштањето на отровната течност од Охис која предизвика ужасна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најодговорен за еколошката катастрофа која што вчера му се случи на Скопје, со оглед на фактот што чистењето на просторот во „Охис“ е под надлежност на ...
| | веќе видена | слични

„Човекот кој не пропушта шанса да се фотографира и појави пред медиумите, Зоран Заев го нема никаде. Тој е најодговорен за еколошката катастрофа која што вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Дозволете ми да ја разобличам лагата која Зоран Заев сака да ви ја сервира, лажно прикажувајќи дека наводно ќе ви ја зголемел платата и тоа сака да го продаде ...
сите 200 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 237 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 55 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 208 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО – ДПМНЕ : Никој не знае какви последици ќе остави хаваријата во „Охис“ по здравјето на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: