Трамп: Не знам дали можам да одам во Москва , а би сакал


Премиерот во заминување Зоран Заев денеска говореше на руски бизнис-форум посветен на економските врски меѓу двете земји. Тој во говорот истакна дека oдносите ...
| | веќе видена | слични

Благопријатната атмосфера на македонско-рускиот бизнис форум, најверојатно влијаеше премиерот Зоран Заев да не може да се сети, дека лани тврдеше оти руски ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев тврди дека преку организирањето на Македонско-рускиот бизнис Форум, власта не бара алтернатива за ЕУ. На Форумот, што се одржува по пауза од 5 ...
| | веќе видена | слични

Освен досегашните области – енергетиката, транспортот и земјоделството, соработката со Руската федерација ќе се прошири и во други области, договориле ...
| | веќе видена | слични

Русија е подготвена да ги отвори вратите за македонската економија – нудат влез во Eвроазиската унија, која претставува пазар од околу 200 милиони потрошувачи. ...
| | веќе видена | слични

Руските компании да влезат на македонскиот пазар, да ги искористат бизнис поволностите што ги нуди земјава, да инвестираат и да реализираат заеднички проекти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 862 | | | веќе видена

„Кога некој нема своја програма добро е да ги чита другите, можеби нешто и ќе научи. Добро е што Христијан Мицкоски ја чита Програмата на СДСМ, Планот за ...
сите 137 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 240 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 191 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и директорот на Фондот на ПИО, Шаип Зенељи, денеска се сретнаа со пензионерите во Штип со кои ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Не знам дали можам да одам во Москва , а би сакал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: