Андоновски дебитира, Американките победија


4 копии
2 копии

Славниот американски тренер, Рик Питино, од денеска е нов селектор на кошаркарската репрезентација на Грција, но работата со тимот нема да ја преземе веднаш, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонецот Влатко Андоновски со победа го стартуваше новиот и најголем предизвик во неговата тренерска кариера. Андоновски неодамна беше назначен како ...
| | веќе видена | слични

Влатко Андоновски го имаше првиот меч на клупата на женската репрезентација на САД, Американските триумфираа со 3-2 над Шведска и се погрижија Македонецот да ...
| | веќе видена | слични

Влатко Андоновски со победа дебитираше на кормилото на женската репрезентација на САД, Американките во пријателски натпревар триумфираа над Шведска со ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот тренер Влатко Андоновски кој стана тренер на женската репрезентација на САД имаше успашно деби. „Сокер“ тимот на САД ја совлада селекцијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според достапните информации во фабриката ОХИС дошло до излевање на МЕТИЛ АКРИЛАТ МОНОМЕР ,хемиска супстанција која се употребува во хемиската индустрија. Во ...
сите 137 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 179 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денес беше во посета на Радовиш. Таму тој имаше средба со граѓани, а во своето обраќање пред радовишани тој се осврна на неколку ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновски дебитира, Американките победија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: