И кога промашува, Свини погодува во целта – Ја рогна на паркинг и си ја искрши колата (Видео)


Пирс Свини има силен удар, а му се случи вистински феномен на тренингот на нисколигашот Екстер. Играчот од одбраната на Ексетер упати силен и комплетно ...
| | веќе видена | слични

Пред еден месец, Манчестер Сити го совлада Шахтјор со 3:0 во првото коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Граѓаните ја започнаа својата сезона ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Манчестер Сити уште не може да се помири со поразот од Ливерпул, а за загубениот меч прстот е вперен во судијата Мајкл Оливер. Англија Манчестер Сити му ...
| | веќе видена | слични

Во последно време ВАР системот добива критики, а додека едни зборуваат за грешките не технологијата, а други за нејзните предности од Израел ни стигнува една ...
| | веќе видена | слични

Англиската и италијанската јавност во последните неколку недели има навистина жестоки и лоши коментари за употребата на ВАР системот во Премиер лигата и Серија ...
| | веќе видена | слични

Португалскиот фудбалски стратег ги коментираше случувањата на дерби пресметката на „Енфилд“, каде јавноста секако е поделена на одлуките на Мајкл Оливер, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто…?, го прашал русикиот амбасадор, српскиот претседател Алекандар Вучиќ, изјавувајќи вечерва на ...
сите 145 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 238 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И кога промашува, Свини погодува во целта – Ја рогна на паркинг и си ја искрши колата (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: