Набавена нова медицинска опрема на Клиниката за дерматологија


Универзитетската Клиника за дерматологија набави нова медицинска опрема во вкупна вредност од речиси половина милион денари, која ќе обезбеди највисок стандард ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во рамки на посетата на полошкиот регион, попладнево се запозна со состојбите во гостиварската општа болница „Ферид ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипе денеска ги посети Инфективното одделение и Биохемиската лабораторија во Клиничката болница во Тетово, кои се реновирани. – ...
| | веќе видена | слични

По посетата на Клиничката болница во Тетово, министерот за здравство, Венко Филипче, истакна дека во неа како регионален медицински центар, во изминативе две ...
| | веќе видена | слични

Филипче оваа изјава ја даде во рамки на работна посета на Клиничката болница во Тетово. Како дел од посетите на повеќе министри во пресрет на Владината ...
| | веќе видена | слични

Клиничката болница во Тетово е акредитирана од Агенцијата за акредитација. Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче при денешната посета во оваа ...
| | веќе видена | слични

– Во Инфективното одделение има комплетно нова инфраструктура, кревети и се што потребно за пациентите и персоналот. Во лабораторијата има исто така подобрени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Клиниката за дерматологија реновирана е дневната болница, дежурната соба на лекари, работната соба на медицински сестри, собата за изолација на пациенти и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 514 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 532 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 92 | | | веќе видена

 Народната мудрост вели дека помирувањето по раскинувањето на врската може да донесе уште поголеми маки и проблеми. Но, можно е едноставно да ни треба пауза ...
сите 138 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
сите 13 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Набавена нова медицинска опрема на Клиниката за дерматологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: