Samsung: Значително ќе се зголеми продажбата на преклопни уреди во 2020. година


Пред неколку недели, Samsung објави дека планира да испорача пет до шест милиони преклопни/флексибилни телефони во текот на следната година, како што ќе расте ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изменетата реалност е технологија на која тек и доаѓа времето. Иако се достапни повеќе уреди кои одлично ја покажуваат можноста која ја нуди оваа технологија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 262 | | | веќе видена

Добро е што Христијан Мицкоски ја чита Програмата на СДСМ, Планот за живот, ама за жал ништо не научил како навистина се работи во интерес на граѓаните. И што ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Samsung: Значително ќе се зголеми продажбата на преклопни уреди во 2020. година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: