СЕ БАРААТ ТАКИ ФИТИ И НЕГОВИОТ БРОЈЧАНИК: Дуото Заев-Групер денеска ја задолжи „Северна“ за нови 20 милиони евра!

Денеска Владата повторно не задолжи преку одржана аукција на државни хартии од вредност од 1.200.000.000 денари, односно околу 20 милиони евра. И покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според активностите на Кина, може да се каже дека оваа земја ги освојува запуштените пространства на Сибир и рускиот Далечен исток. Имено, за Кинезите во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонците во Германија излегуваат на протест по скандалозното интервју на Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС и распродажбата на македонската историја, ...
сите 371 | | | веќе видена

Зборот окупатор, „административен или фашистички“, лесно се бруси од спомен плочите и спомениците, а тоа го потврди и премиерот Зоран Заев во неодамнешното ...
сите 199 | | | веќе видена

Диего Марадона почина минатата недела на 60 годишна возраст. Смртта на големиот Армандо ги погоди љубителите на фудбалот ширум светот, а секако најтешко ...
сите 360 | | | веќе видена

Нема ништо тајно во разговорите, а очигледно некој се обидува да ја наелектризира ситуацијата во Македонија, рече поранешниот премир Владо Бучковски денеска во ...
сите 101 | | | веќе видена

Синоќа во Бахреин е постигнат договор кој да седне на испразнетото седиште во тимот Мерцедес, поради отсуството на Луис Хамилтон кој има позитивен наод дека е ...
сите 131 | | | веќе видена

Поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија Ивандер Холифилд го предизвика Мајк Тајсон на дуел. Претходно, 54-годишниот Тајсон имаше егзибициска борба со ...
сите 75 | | | веќе видена

Владо Бучковски (поранешен премиер) за специјален претставник на Владата за Бугарија…Што тоа, најмалку, значи?➡️ Владата признава целосен неуспех во односите ...
сите 226 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ БАРААТ ТАКИ ФИТИ И НЕГОВИОТ БРОЈЧАНИК: Дуото Заев-Групер денеска ја задолжи „Северна“ за нови 20 милиони евра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: