Шаповалов без борба во финалето во Париз

3 копии

Големо е интересирањето на јавноста и публиката за завршниот Мастерс тениски турнир во Лондон, кој почнува в недела, а на кој Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светскиот број 1 Рафаел Надал планира да настапи на завршниот Мастерс во сезоната, што ќе се одржи во Лондон од 10 до 17 ноември. Надал, во саботата, му го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првиот тенисер на светот, Рафаел Надал потврди дека ќе патува за Лондон, каде се надева дека ќе настапи на завршниот Мастерс. Шпанецот го предаде без борба ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал повторно се најде на врвот од АТП листата, преземајќи го тронот од Новак Ѓоковиќ, кој иако го загуби првото место на официјалната листа, сепак, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 490 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шаповалов без борба во финалето во Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: