Ретроспектива на вчерашните партиски активности на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски: Ниту антиквизација, ниту севернизација, ќе го промовираме македонизмот


Освен што ја критикуваше политиката на актуелната власт, нарекувајќи ја „севернизација“, Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја критикуваше и онаа на ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера во јавноста неколку портали ја пренесоа лажната вест поврзана со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој наводно земал 1,6 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во својот статус на Фејсбук синоќа напиша дека наместо власта да решава проблеми, тие се посветени на крадење и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски на својот фејсбук профил реагираше на лажната вест објавена на еден од провладините портали во кој се вели дека ...
| | веќе видена | слични

Би сакал да се осврнам на две стратешки теме во делот на економијата кои тогаш ги нудеа пред граѓаните. Првата беше дека практично ќе ги вратат оние 15 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за кумановската телевизија Плус вели дека за пропорционалниот данок ги предупредувале токму тие. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања при неговата посета во Куманово, истакна дека договорот за предвремени избори ...
| | веќе видена | слични

Вечерва на портал на вадејачката СДСМ се појави вест, која наводно цитира руски портал, кој пред две недели објавил дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Сиљановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа во врска со пописот вели дека не може да зборуваме за статистички процес, доколку во законот ...
сите 490 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Десет од вкупно 11 пациенти кои беа денеска евидентирани во извештајот на Министерството за здравство дека починале од компликации од ковид-19 биле ...
сите 543 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска, во Брисел, имаа средба со Мирослав ...
сите 281 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ретроспектива на вчерашните партиски активности на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски: Ниту антиквизација, ниту севернизација, ќе го промовираме македонизмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: