Реакција на СДСМ на обраќањето на Христијан Мицкоски


Правдата е најважната работа во секоја држава, порача потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски на трибината „На прав пат“ во Кавадарвци. За тоа, дополни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашата стратешка цел беше да го реализираме „Планот за живот”, а тој план се базираше на економски развој, тој план значеше враќање на парите кај граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Нашата татковина нема друга алтернатива освен интеграција во НАТО и ЕУ и сојуз со прогресивните, демократски сили, порача потпретседателот на СДСМ, Оливер ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На вечерашната трибина на СДСМ под мотото „На прав пат“ во Кавадарци присуствуваше градоначалникот на Општината Митко Јанчев. Трибината се одржува во Домот на ...
| | веќе видена | слични

-Ако некој посакува да прави квази сојкузи во околината на нашата држава, ако смета Мицкоски дека ние треба да бидеме монета за поткусуравње и во изолација ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На 12 април ќе се судрат два концепти, едниот прогресивен и предводен од СДСМ кој значи напредок, економски раст, поголеми плати, повеќе пари кај граѓаните. И ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 100 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција на СДСМ на обраќањето на Христијан Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: