Тетовец застрелал куче со ловечка пушка, полиција му го одзела оружјето

Во тетовската полиција вчера било пријавено дека 69 годишник од Долно Седларце со пушка застрелал бездомно куче во селото Долно Седларце. Тој подоцна бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера полициски службеници од Полициското одделение Матејче од слобода го лишиле З.Ј.(60) од с.Никуштак, поради тоа што околу 10.30 часот во атар на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шеесет годишен маж со иницијали З.Ј. од селото Никуштак, општина Липково, бил приведен од страна на полициските власти.Како што јави МВР, мажот упатил закани ...
| | веќе видена | слични

Едно лице било уапсено откако вчера науто се заканувал на татко и син додека ги напасувале овците во Никуштак, па им го застрелал кучето. „На 27.10.2019 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии
2 копии

Во вечерните часови на 25. октомври, полицајци во близина на граничниот премин „Табановце“, поради контрола, се обиделе да сопрат два автомобила „мерцедес“ и ...
| | веќе видена | слични

На 24.10.2019 околу 17.30 часот на ул.„Борис Кидрич“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле А.Б.(42) од тетовско Селце, кој управувал ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на Владата, изјави вечерва генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервјуто на ...
сите 323 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 121 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 241 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовец застрелал куче со ловечка пушка, полиција му го одзела оружјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: