ПО ФРАНЦУСКОТО ВЕТО ЗА МАКЕДОНИЈА: Дали српските граѓани ќе се обесхрабрат?


Српскиот весник „ Данас “ во анализата за влијанието на француската блокада на Северна Македонија, врз проевропските сили во Србија, констатира дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој доаѓа со порака до земјава, но и до Албанија, дека треба да останат на европскиот пат и покрај пречките кои се појавија на последниот Самит на лидерите на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
5 копии

Идејата за Мал Шенген што произлезе од декларацијата за намери потпишана од премиерите на Северна Македонија и на Албанија, Зоран Заев и Еди Рама и српскиот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер и со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во ...
| | веќе видена | слични

Македонија и земјите од регионот, кои сакаат да станат дел од европското семејство, веројатно ќе „им бидат сервирани“ нови правила за пристапување на следниот ...
| | веќе видена | слични

Кон крајот на минатата недела Европската иницијатива за стабилност истапи јавно со предлог за формирање на Европска економска зона меѓу земјите од Западниот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Рециклираните идеи и визии за концептот на привилегирани партнерства наместо полноправно членство, кои деновиве неофицијално кружат по медиумите во регионот и ...
| | веќе видена | слични

Европскиот совет за надворешни работи (ЕЦФР), аналитички центар во чиј одбор членуваат десетици главно леви европски политичари, меѓу кои и Радмила Шекеринска, ...
| | веќе видена | слични

Ова не е добро време за Западен Балкан. Или воопшто, за поддржувачите на италијанската партија „Повеќе Европа“, пренесува „Карнеги Европа“. И едните и другите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 224 | | | веќе видена

Говорејќи за европската перспектива на Западен Балкан, Пајат рече дека ништо не може да биде подобро за Солун, за Северна Грција и за грчката безбедност од тоа ...
сите 654 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 399 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 103 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ потценувајќи ја интелигенцијата на професорската и наставничката фела, секој месец им крати и им зема по 5.660 денари од нивната плата, ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПО ФРАНЦУСКОТО ВЕТО ЗА МАКЕДОНИЈА: Дали српските граѓани ќе се обесхрабрат?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: