Курти имал сообраќајка во Тирана


Не смее да се дозволи формирање на „четврта Југославија“, вели лидерот на Самоопределување и кандидат за нов косовски премиер, Албин Курти. Тој го кажа својот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Самоопределување и кандидат на оваа партија за нов премиер на Косово, Албин Курти изјави дека не смее да се дозволи формирање на „четврта ...
| | веќе видена | слични
3 копии
20 копии

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ), Албин Курти, кој се очекува да го добие мандатот за формирање влада откако неговата партија победи на вонредните ...
| | веќе видена | слични

Најверојатниот премиер на Косово, Албин Курти е незадоволен од најавата на премиерите на Абанија и на Македонија, Еди Рама и Зоран Заев, кои заедно со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 545 | | | веќе видена

Државата и граѓаните не може да ја платат цената на стравот и калкулациите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави Радмила Шекеринска запрашана од новинарите во Битола дали се ...
сите 406 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти имал сообраќајка во Тирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: