Во Далас никогаш не е досадно: Дончиќ му мавна „чврга“ на Марјановиќ, па доби воспитна

За време на предсезонските средби во НБА лигата, се чини никогаш не е досадно. Новиот ростер на Далас годинава има огромен потенцијал, а дел од ѕвездите се ...
| | веќе видена | слични

Голот на фудбалерот на РБ Лајпциг, Марсел Шабицер е избран за најубав погодок во третото коло од Лигата на шампионите. Шабицер беше стрелец на победничкиот гол ...
| | веќе видена | слични

Британскиот спринтер, Марк Кевендиш ќе се приклучи на тимот Бахреин Мерида од 2020 година, потврди тимот кој од следната година ќе соработува со Ф1 тимот на ...
| | веќе видена | слични

Младиот возач во Формула 2 шампионатот, Хуан Мануел Кореа во август месец годинава доживеа страотна несреќа на трката за ГН на Белгија која се вози на „Спа“. ...
| | веќе видена | слични

Пол Џемејн Вашингтон блескаше во дебито во НБА лигата и со 7 тројки во дресот на Шарлот хорнетс постави нов рекорд во историјата на најсилната лига на светот. ...
| | веќе видена | слични

Сите фаворити остварија победи на вечерашните средби од 21 часот во Лигата на шампионите. Ова е заклучокот од шесте средби кои се одиграа низ Европа, а во кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред два дена на локалниот пат за селото Габрово, струмичко, кај место викано Габровски водопад и на регионалниот пат Струмица – Банско, кај селото Свидовица, ...
сите 187 | | | веќе видена

Несогласувањата на партиите за промените во Изборниот законик кои вчера се манифестираа со околу 6.000 илјади амандмани што во собранието ги поднесоа ...
сите 96 | | | веќе видена

Членови на војската на Нов Зеланд, опремени со заштитни маски и специјални одела, извлекоа шест тела од вулканскиот бел остров каде претходно неделава се случи ...
сите 123 | | | веќе видена

А токму за таа кампања ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра кој не може да се наплати. ВМРО-ДПМНЕ го прекршила членот 71 од Изборниот законик каде е ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

Конзервативна партија постигна убедлива победа на парламентарните избори во Велика Британија. Според последните податоци кои ги објавија британските медиуми, ...
сите 171 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 177 | | | веќе видена

Во тек е изградбата на модерната Лимак подземна сообраќајница, како и подготвителните работи за комплексот Лимак Дајмонд (Limak Diamond). Во истиот реон во ...
сите 20 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Далас никогаш не е досадно: Дончиќ му мавна „чврга“ на Марјановиќ, па доби воспитна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: