ЕУ бара од БиХ итно затворање на мигрантскиот камп Вучјак


7 копии

БиБиСи објави обемна репортажа од мигрантскиот камп лоциран во Босна и Херцеговина. Кампот од кој мигрантите се ободуваат да влезат во Европската Унија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тригодишно дете загина откако грчки брод на крајбрежната стража удрил во гумен чамец во кој се превезувале мигранти.Спасувачи пронашле тело на тригодишник ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во камп на островот Евија, наместо во хотели во близина на Солун, како што беше првично планирано, ќе бидат сместени околу 380 бегалци и мигранти, поголемиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Спасувачките екипи го пронајдоа безживотното тело на тригодишното дете од Сирија кое се водеше како исчезнато по судирот на чамец што пренесувал бегалци и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во тек е акција за пронаоѓање и спасување на две лица, меѓу кои едно дете, откако утрово се судри чамец што пренесувал бегалци и мигранти со патролен брод на ...
| | веќе видена | слични

Спасувачката акција продолжува за пронаоѓање на уште едно исчезнато лице, маж од Сирија. Во чамецот што од турското крајбрежје се упатил кон Грција, имало 34 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од грчкиот остров Самос, што се соочува со сериозни проблеми поради прекумерниот број бегалци и мигранти, утрово на едно од атинските пристаништа беа пренесени ...
| | веќе видена | слични

Насилството почна ноќеска во некогашната касарна во Хал Фар, во близина на аеродромот во Малта. Мигрантите ја искористија намалената контрола врз зградата, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 224 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 399 | | | веќе видена

Говорејќи за европската перспектива на Западен Балкан, Пајат рече дека ништо не може да биде подобро за Солун, за Северна Грција и за грчката безбедност од тоа ...
сите 395 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ бара од БиХ итно затворање на мигрантскиот камп Вучјак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: