Келерер тврди дека Сафин настапувал пијан во финалето на „Австралија опен“ 2002 година


Некогашниот најдобар светски тенисер, Русинот Марат Сафин, во финалето на „Австралија опен“ во 2002 година играл пијан, барем така тврди Австриецот Даниел ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Поранешниот светски рекет број три, Стен Вавринка (Швајцарија) се квалификуваше во четвртфиналето на турнирот на домашен терен во Базел со награден фонд од ...
| | веќе видена | слични

Станислас Вавринка се повреди и му го предаде мечот од четвртфиналето на Роџер Федерер, па публиката и тениските фанови нема да го гледаат долгоочекуваниот ...
| | веќе видена | слични

Роџер Федерер се пласира во четвртфиналето од АТП турнирот во Базел совладувајќи го Унгарецот Раду Албот по два сета со 6-3, 6-3. Швајцарскиот виртуоз уште ...
| | веќе видена | слични

Рожер Федерер мина уште една пречка на АТП турнирот од серијата 500 во Базел каде ја брка својата десетта јубилејна титула во кариерата. Во првата рунда ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Владата на Република Македонија денеска ќе биде блокирана од 15 до 16,30 часот, со протестот што во Скопје го организира опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Потоа, како ...
сите 338 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 194 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 313 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на вклучувањето во вестите во 12.30 часот на телевизија Алфа рече дека денес се протестира во главниот град, ...
сите 335 | | | веќе видена

Смртта на Диего Армандо Марадона потресе многумина. Ширум светот се оддава почит на еден од најголемите фудбалери на сите времиња, а многумина се обидуваат и ...
сите 266 | | | веќе видена

Имајќи го предвид минатото на експремиерот Владо Бучковски, како и блискоста во ставовите со премиерот Зоран Заев во однос на Бугарија, поранешниот пратеник на ...
сите 90 | | | веќе видена

Решението со Бугарија не е во попуштање, затоа што Бугарија постојано ќе излегува со нови барања се додека не го оствари својот Сан-стефански сон кој кој е дел ...
сите 400 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Келерер тврди дека Сафин настапувал пијан во финалето на „Австралија опен“ 2002 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: