Макрон најави дека ќе ги посети Заев и Рама


3 копии

Франција на министрскиот состанок на ЕУ немаше никаква забелешка за реформите и тие не се причина за ставот на Макрон, вели вицепремирката Радмила Шеќеринска ...
| | веќе видена | слични

Шеќеринска, додева дека и тие како власт не се задоволни од состојбата во правосудството, но за 2,5 години повеќе не постигнала ниту една држава. Таа додава ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска смета дека реформите не се причина за недобивање датум за почеток на преговори, потенцирајќи дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шеќеринска, додева дека и тие како власт не се задоволни од состојбата во правосудството, но за 2,5 години повеќе не постигнала ниту една држава.  Еве дел од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев бил огорчен откако во медиумите прочитал дека и случајот „Тортура“ за нечовечко апсење на поранешниот министер Љубе Бошкоски, почнува од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што соопштија од МВР, земјите членки на ЕУ ќе бидат претставени од страна на министрите за правда и за внатрешни работи на Република Финска, високи ...
сите 515 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 53 | | | веќе видена

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 127 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон најави дека ќе ги посети Заев и Рама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: