Мицкоски: Повикувам на средба на државниот врв, изборите се логично решение, во меѓувреме потребни се итни реформи


„Недобивањето на датум за избори е лоша и непосакувана вест за Македонија. Треба да бидеме свесни дека државата влегува во разочарување и сето ова е последица ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Македонија итно треба да донесе резолуција со која ќе одговори на Декларацијата на Бугарија во која се поставуваат нови услови кои го задираат македонскиот ...
| | веќе видена | слични

На состанокот раководството ги информира за вчера постигнатиот договор со власта за предвремени избори на 12-ти април.Лидерот на партијата,  Мицкоски по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во седиштето на партијата има средба со коалициските партнери. Мицкоски со коалиционите партнери ќе разговараат за изборната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 382 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 388 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, ...
сите 362 | | | веќе видена

Уште во февруари, кога пандемијата на коронавирус брзо се рашири, Светската здравствена организација (СЗО) предупреди за поплава од дезинформации и лажни вести ...
сите 353 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 162 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска изјави дека за него можеби ќе биде тешко да ги изнесе обвинувањата пред Врховниот суд за изборна измама за ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Повикувам на средба на државниот врв, изборите се логично решение, во меѓувреме потребни се итни реформи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: