И германските шрафцигери на удар на американските царини за ЕУ

Тука сме да го поддржиме успехот на земјата на нејзиниот пат кон НАТО, но и да помогнеме, да ги презентираме насоките во кои треба да се движи земјата, да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Северна Македонија се движи низ извонреден историски процес на цементирање на својата сувереност, независност, на закотвување на својата статешка определба да ...
| | веќе видена | слични

Извршниот заменик претседател на Атлантскиот совет Дејмон Вилсон, кој учествува на Охридскиот дијалог смета дека Северна Македонија се движи низ извонреден ...
| | веќе видена | слични
9 копии
13 копии

Кина сака да воведе нови царини на американскиот увоз во вредност од 2,4 милијарди долари во спорот околу субвенциите инициран пред Светската трговска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Речиси 60 проценти од светските банки не се доволно флексибилни и отпорни за да ја преживеат кризата, се вели во најновиот извештај на светската консултанска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 217 | | | веќе видена

Да останеш без татковина е како да останеш без покрив на главата, вели Блаже Конески. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја споделува мислата од ...
сите 256 | | | веќе видена

Група бугарски интелектуалци меѓу кои повеќето се историчари, психолози, социолози, експерти за човекови права со писмо му се обратија на бугарскиот премиер ...
сите 339 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И германските шрафцигери на удар на американските царини за ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: