Брисел ја крена македонската опозиција - најавена „последна пресметка“


4 копии

ВМРО-ДПМНЕ разговара со сите политички партии и доколку има сврзна точка и најде заеднички интерес кој ќе конвенира со интересот на граѓаните не постои пречка ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по прес конференција одговараше на новинарски прашања на кои меѓу другото, рече дека постојат сомнежи за измами во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На новинарско прашање упатено до Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дали Заводот за статистика ги фабрикува објавените податоци за економскиот ...
| | веќе видена | слични

Образложувајќи ги причините поради кои, според опозицијата, земјава има пад на ранг листата „Дуинг бизнис“. Покрај ова, вели лидерот на опозицијата, ...
| | веќе видена | слични

Разговараме со многу политички партии и ако најдеме заеднички интерес, којшто ќе биде и во интерес на граѓаните на Македонија, ВМРО-ДПМНЕ би можело да потпише ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Неуспешните политики на Зоран Заев и оваа арамиска влада не можат да се премолчат. Оваа влада уништува стандарди и носи лоши резултати, уништувајќи ги животите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не гледам пречка за потпишување договор за предизборна коалиција со некоја од партиите од албанскиот блок доколку најдеме заедничко разбирање, за заеднички ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на опозициската партија ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, потврдува дека размислуваат за коалиција со партии од албанскиот блок. Мицкоски потврдува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека зголемувањето на платите во основното и средното образование е лага бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брисел ја крена македонската опозиција - најавена „последна пресметка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: