Нова битка за превласт во Сирија


3 копии

После договорот меѓу рускиот претседател Владимир Путин и турскиот лидер Реџеп Тајип Ердоган, Русите ги спремиле своите трупи на турско-сириската граница. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Во безбедносната зона на границата помеѓу Турција и Сирија ќе важат сириските закони, ова го потврди рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 226 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 135 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова битка за превласт во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: