Додик: БиХ не е во статус кво, туку во распаѓање


8 копии

Европската комисија внимателно ги следи преговорите за договорот за слободна трговија меѓу Србија и Русија во Евроазиската економска унија (ЕАЕУ) и очекува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Опозицискиот белградски весник „Данас“ во денешната анализа на посетата на рускиот премиер Дмитриј Медведев на Белград, оценува дека таа е уште еден обид на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија е подготвена да пружи целосна неопходна поддршка за зачувување на територијалниот интегритет и суверенитет на Србија, порача рускиот премиер, Дмитри ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
4 копии

Не треба да се оди на исток или на запад, туку да се развива прагматична соработка, рече рускиот премиер Димитриј Медведев, кој беше во посета на Србија. Тој ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на руската федерација, Дмитриј Медведев од српскиот парламент во Белград пред пратениците порача дека Русија ќе пружи секаква помош за зачувување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 161 | | | веќе видена

Aдвокатот Александар Тортевски вечерва на „24 Анализа“ на Телевизија 24, а во врска со скандалите поврзани со Националната агенција за европски програми и ...
сите 274 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 298 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додик: БиХ не е во статус кво, туку во распаѓање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: