Заев: Ако нема одлука за датум, Владата може да падне


9 копии

За заедничката резолуција на Европскиот парламент за која ќе се гласа напладне, се предложени вкупно 17 амандмани. Со резолуцијата се повикуваат земјите-членки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Македонија уште еднаш доби поддршка од најголемите политички групи во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе европпратеници остро ...
| | веќе видена | слични

Во предложените амандмани од страна на Обновена Европа се бара во параграфот 1 да се избрише тоа дека Северна Македонија и Албанија беа блокирани од Франција, ...
| | веќе видена | слични

Очигледно дека Франција во моментот не сака проширување, истакна Јоханес Хан, еврокомесарот за проширување, во својот последен разговор за APA, откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедничката резолуција на политичките групи на Европскиот парламент- Групата на народните партии, Социјалистите и демократите, Обновена Европа, Зелените и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Европските пратеници на вонредната расправа на пленарната сесија за отворањето на преговори со Северна Македонија и Албанија, остро го осудија француското вето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мнозинството европратеници, во рамки на Европскиот парламент, вчера се изјаснија за предлог резолуцијата за поддршка на Македонија и Албанија, но имаше и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 224 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Жителите на Боливија трпат за леб поради протестите. Жителите на неколку боливиски градови пријавиле дека имаат недостиг од храна и бензин, поради протестите ...
сите 256 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 115 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Двајца од тројца граѓани не ги скенираат фискалните сметки. Според анкетата која за Детектор ја спроведе Институтот за политички истражувања Скопје, 64,1 отсто ...
сите 20 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Ако нема одлука за датум, Владата може да падне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: