Ѓоковиќ и Надал ќе се сретнат во Казахстан, па ќе направат смена на врвот на АТП листата


Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал на 24. октомври во Казахстан ќе одиграат егзибициски натпревар. Првиот и вториот тенисер на светот ќе се сретнат во престолнината ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новак Ѓоковиќ од понеделник, 4-ти ноемри, повеќе нема да биде на првото место на АТП листата по речиси една година, барем привремено. Него на тронот ќе го ...
| | веќе видена | слични

На светскиот тениски врв повторно ќе се најде Рафаел Надал и веднаш по тој повод АТП објави карикатура која ги налути фановите на српскиот ас. На карикатурата ...
| | веќе видена | слични

Роџер Федерер сè уште не планира да го “фрли“ својот рекет, но најавил во разговор со новинарите со што би сакал да се занимава кога ќе ја заврши својата ...
| | веќе видена | слични

Британскиот тенисер, Енди Мареј иако не и припаѓа на големата тениска четворка по бројот на титулите, сепак е еден од најдуховитите тенисери. Тој го поседува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Енди Мареј по две и пол години пауза, повторно се израдува на тениски трофеј. На почетокот на годинава, на Британецот му беше извршена операција на колкот, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот македонски премиер, Љупчо Георгиевски вечерва во интервју на Тв 24 кажа дека нашиот пат кон Европската Унија ќе биде малку подолг, но важно е да ...
сите 646 | | | веќе видена

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во рамките на конгресот на Европската народна партија во Загреб, се сретна со премиерот на Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 137 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија квалификациите за ЕВРО 2020 во групата Г ги заврши на третото место со освоени 14 бодови.Имавме четири победи, две ремија и четири порази. ...
сите 349 | | | веќе видена

Новиот формат на Дејвис купот дебитира неделава во Мадрид и тоа во организација на компанијата „Космос“ зад која стои фудбалерот на Барселона, Жерард Пике. На ...
сите 179 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб ќе оствари повеќе билатерални ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ и Надал ќе се сретнат во Казахстан, па ќе направат смена на врвот на АТП листата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: