Нема преживеани при падот на воен хеликоптер во Авганистан


12 копии
7 копии

Според агенцијата, базата што се наоѓа во близина на Тел Бајдар била целосно уништена по повлекувањето на американскиот контингент. Покрај тоа, американските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голема американска база во северна Сирија била уништена во воздушен напад откако војниците се повлекоа, најверојатно за да спречат повеќе засрамувачки видеа од ...
| | веќе видена | слични

Два американски воени авиона извршија напад на амриканската коалициска база во северна Сирија, откако беше напуштна со повлекувањето на амерокамските трупи. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема преживеани при падот на воен хеликоптер во Авганистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: