Битола станува плоден полигон за старт ап идеи на млади

Откако средношколците ќе го завршат своето средно образование се наоѓаат на голема раскрсница и треба да се одлучат што ќе студираат, каде ќе студираат, на кој ...
| | веќе видена | слични

Многу работи се променија во овие 30 години. Профилот на ученикот е променет, профилот на нашиот образовен систем не, вели универзитетскиот професор Кирил ...
| | веќе видена | слични

Во НЛБ Банка го поддржуваат развојот на младите кадри и ја поттикнуваат младата студентска иницијатива. Традиционално Банката нуди можност за практична работа ...
| | веќе видена | слични

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска ги посети учениците од битолското основно училиште „Св.Климент Охридски“ кои го ...
| | веќе видена | слични

Настанот е во рамки на Неделата на кодирање- Code Week, а е во организација на „Национален центар за развој на иноваци и претприемачко учење“. „Во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Основното училиште „Св. Климент Охридски“-Битола е едно од 25.000 училишта во цела Европа што се вклучени во одбележувањето на Европската недела на кодирање. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На Економскиот факултет во Прилеп денеска се доделени 20 уписнини на 20 најдобро рангирани студенти, кои се запишаа во академската 2019/2020 година на оваа ...
| | веќе видена | слични

Квалитетот на стекнатото образование во голема мера зависи од условите во кои се одвива образованиот процес. Многу е важно кои и какви нагледни средства и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 333 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски од владата на Никола Груевски добива 33 илјади метри квадратни ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битола станува плоден полигон за старт ап идеи на млади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: