Турските сили ги прошируваат целите на дејствување во Сирија


Министерството за одбрана на Турција соопшти дека турските сили ги прошириле целите на дејствување за време на вториот ден од офанзивата против курдската ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Курдските воени и политички лидери и здравствени власти ги обвинија турските сили за употреба на меѓународно забрането оружје во својата офанзива во северниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 218 цивили, меѓу кои и 18 деца, се убиени во турската офанзива во североисточна Сирија, соопшти денеска курдската администрација во регионот.Во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сириската арапска армија прв пат во последните пет години влегла во Рака и во тој град разместила набљудувачки пунктови. Рака уште од 2014-та година паднала во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 492 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 146 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турските сили ги прошируваат целите на дејствување во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: